AKLINIZDA SORU KALMASIN

Merak ettiklerinizi öğrenin, bizi daha yakından tanıyın...
...
Toplu SMS Nedir?

Toplu SMS, özellikle okulların veli ve personele ulaşmadaki en etkili iletişim yoludur. Bu sistem sayesinde bilgisayar üzerinden aynı anda binlerce kişiye kısa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Toplu sms sisteminden faydalanmak ve üye olmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Öncelikle "Ücretsiz Üyelik" linkinden yönlendirileceğiniz formu doldurmalısınız. Hediye 10 SMS otomatik olarak hesabınıza yüklenir ve müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak panelinizi teste açık hale getirir. TEST başlığı ile hemen kullanmaya başlayabileceğiniz sistemi, kendi belirleyeceğiniz gönderici adlarıyla kullanmak için evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Ardından talep etmiş olduğunuz gönderici adları tarafımızca incelendikten sonra onaylanır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başlıklı SMS nedir ve ayrıcalıkları nelerdir?

Başlıklı SMS diğer adıyla Orjinatörlü SMS, mesaj gönderdiğiniz kişinin telefonunda, gönderen kısmında telefon numarası yerine kurumunuzun adını yani "FIRMA ADI"nızı gösteren bir servistir. Bu servisin ayrıcalığı, kurumsal kimliğinizi üst seviyeye çıkarması ve alıcı tarafından daha ciddiye alınmayı sağlamasıdır.

Aldığım SMS Paketinin kullanım süresi var mıdır?

Hayır, herhangi bir kullanım süresi yoktur. ZorluSMS müşterilerilerinin hesaplarından kullanmadıkları kredileri silmez. Kredinizi bitene kadar kullanabilirsiniz.

Taahhüt vermemiz gerekli mi?

Hayır. ZorluSMS müşterilerinden herhangi bir taahhüt istemez. Dilediğiniz zaman yükleme yapabilir veya üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

%100 Para İade Garantisi nedir? Hangi koşullarda uygulanır.

Üyelikten sonra 30 gün içinde ve 50 SMS altında kullanım yapmış olma durumlarında geçerlidir. Memnun kalmadığınız takdirde ödediğiniz ücretin tamamı tarafınıza iade edilir. Kullandığınız kredinin ücreti kesilmez.

SMS Paketlerini nasıl satın alabilirim?

Hangi SMS paketini alacağınıza karar verdikten sonra panelinizde bulunan SMS Paketleri menüsünden paket talebinde bulunabilirsiniz ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. SMS paketi talebinizin ardından anında yüklenecektir. Faturanız hazırlandıktan sonra ödemeyi yine panelde yayınlanan banka hesap numaralarımızdan birine yapmanız gerekmektedir.

Ödemeyi Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Ödemenizi İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Finansbank veya PTT Posta Çeki hesaplarımıza havale/eft ile ya da panelinizden Kredi Kartınız ile yapabilirsiniz. Ödemelerinizde açıklama kısmına Müşteri Numaranızı belirtmeyi unutmayınız.Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra paneldeki Ödeme İşlemleri menüsünden "Ödeme Bildirimi" yapabilir, bize telefon veya mail ile (zorlusms@gmail.com) ödemeyi gerçekleştirdiğinizi bildirebilirsiniz. Hesap Numaralarımızı "Üye Girişi" yaptıktan sonra görebilirsiniz.

Bütün operatörlere sms gönderebilir miyim?

Evet. Tüm operatörlere SMS gönderebilirsiniz. Sistem bu konuda herhangi bir ayrım yapmaz. Gönderilen her SMS 1 kredidir.

1 SMS uzunluğu ne kadardır? Bir metinde kaç SMS gönderebilirim?

Standart gönderimlerde 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 160 karakterden fazla yapılan gönderimlerde;
2. mesaj 161-306 karakter arasıdır.
3. mesaj 307-459 karakter arasıdır.
4. mesaj 460-612 karakter arasıdır.

Türkçe karakterli gönderimlerde 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 155 karakterden fazla yapılan gönderimlerde;
2. mesaj 156-293 karakter arasıdır.
3. mesaj 294-440 karakter arasıdır.
4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.
Ayrıca; ş,ğ,ı,ü,ö gibi türkçe karakterler 2 karakter sayılmaktadır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dahil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır.
Sistemimizde mesaj gönderim kutusunun altında mesaj uzunluğunu gösteren sayaç vardır, buradan kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ! 12/12/2016 tarihli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından uygulamaya konulan Zorunlu Operatör Kodu Düzenlemesi kapsamında, gönderilen her mesajın sonuna otomatik olarak B045 kodu yerleştirilmektedir. Mesajdan sonra eklenen boşluk ve bu kod toplamda 5 karakter sayılmakta ve mesaj sayacına eklenmektedir. Ayrıca siz kullanıcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

SMS gönderimlerimde iletilmeyen SMS'ler için kredi düşer mi?

Hayır. Sadece iletilen mesajlar kredinizden düşer. Gönderilemeyen mesajlara ait kredi toplamı aynı günün sonunda hesabınıza geri aktarılır. İletilmeyenleri ve iade edilenleri SMS Raporları menüsü altından inceleyebilirsiniz.

Operatöre göre SMS ücreti değüişiyor mu?

Hayır. Gönderim yaptığınız Operatör hangisi olursa olsun (Turkcell, Vodafone, Turk Telekom) her SMS 1 kredi olarak ücretlendirilir.

Servisi kullanmam için program indirmem gerekir mi ve her yerden kullanabilir miyim?

Program veya herhangi bir yazılım kurulumu gerektirmez. Bu sayede sadece programın kurulu olduğu bilgisayarı kullanmak zorunda kalmazsınız. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan veya mobil cihazdan anında SMS gönderebilirsiniz.

Farklı platformlardan bağlantı ile (APİ) SMS gönderebilir miyim?

Evet. kapsamlı api servisimiz ile dilediğiniz yazılıma entegre olarak gönderim yapabilirsiniz. Kullanım detayları için teknik birim size yardımcı olacaktır.

Rehbere kaydetmeden, sadece telefon numarasıyla SMS gönderebilirmiyim.

Evet. Telefon numaralarına direkt olarak SMS gönderebilirsiniz. Enter ile alt alta yazarak ya da listeyi kopyalayıp panele yapıştırarak anında onbinlerce telefon numarasına SMS gönderebilirsiniz. Ya da elinizde bulunan Excel listesinden direkt numaraları kopyalayıp sistemde ilgili alana yapıştırabilir ve hızlıca SMS gönderebilirsiniz.

Sistem yasal mı?

Evet. Sistemimiz tamamen yasal yollardan sizlere hizmet vermektedir. Çalıştığımız STH firma bilgileri web sitemizin alt bölümünde yer almaktadır. Dilerseniz resmiBTK Yetkilendirme Sorgulama sayfasından lisans bilgilerini inceleyebilirsiniz.
Çalışmış olduğumuz STH Firma lisans numarası: 045

Üyelikten sonra hemen kullanmaya başlayabilir miyim?

Evet, üyelikten sonra sistemi test başlığıyla kullanabilirsiniz. Kurumsal adınızla gönderim yapabilmek için gerekli evrakları mail veya Whatsapp ile göndermeniz yeterlidir.
Gerekli evrakları müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Evrakların asıllarını size iletmem gerekiyor mu?

Evet. Öncelikle aktivasyonu hızlandırmak adına elektronik ortamda yani Whatsapp veya Email ile evrakların fotoğrafını veya taratılmış nüshasını kabul ediyoruz. Hesap onaylandıktan sonra tarafınıza gönderilen kargo kodu ile evrakların aslını 7 iş günü içerisinde firmamıza göndermeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde SMS gönderimlerinde herhangi bir kısıtlama yapılmamakta olup, evrakların belirtilen süre içerisinde gelmemesi halinde hesabınız geçici askıya alınmaktadır.