0(212)-909-2884 Giriş Yap


TOPLU SMS HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu alanda Toplu SMS sistemi, Sms paketleri kullanım ve fiyatlandırma, Sms paneli ve Mesaj kullanımı ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer sorular için bizimle İletişime geçebilirsiniz.

 • Toplu SMS nedir?

  Toplu SMS, özellikle kurumların hedef kitlesine ulaşmadaki en etkili iletişim yoludur. Bu sistem sayesinde internet bağlantınızın olduğu her platform üzerinden aynı anda binlerce kişiye kısa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

 • Cep telefonuna gelen mesajlarda numara yerine marka veya kişi adı yazması durumuna "başlıklı sms" denmektedir. Başlıklar alfanümeriktir, yani hem rakam hem de karakterlerden oluşmaktadır. SMS başlığı en az 3 ve en fazla 11 karakterden oluşmaktadır. SMS başlığıda " " boşluk bir karakter olarak hesaplanır, Sms başlıkları büyük ve küçük harfe duyarlıdır. Ayrıca "." nokta, "-" tire karakterleri de kullanılabilmektedir. Örnek başlıklar: "ZorluSMS", "ZORLU-SMS", "ZORLU.SMS", "ZORLU SMS" şeklinde tanımlama yapılabilir.

 • Öncelikle "Ücretsiz Üyelik" linkinden yönlendirileceğiniz formu doldurmalısınız. Hediye 10 SMS otomatik olarak hesabınıza yüklenir ve müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak panelinizi teste açık hale getirir. TEST başlığı ile hemen kullanmaya başlayabileceğiniz sistemi, kendi belirleyeceğiniz gönderici adlarıyla kullanmak için evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Ardından talep etmiş olduğunuz gönderici adları tarafımızca incelendikten sonra onaylanır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Hayır, herhangi bir kullanım süresi yoktur. ZorluSMS müşterilerilerinin hesaplarından kullanmadıkları kredileri silmez. Kredinizi bitene kadar kullanabilirsiniz.

 • Evet. Sistemimiz tamamen yasal yollardan sizlere hizmet vermektedir. Çalıştığımız STH firma bilgileri web sitemizin alt bölümünde yer almaktadır. Dilerseniz resmiBTK Yetkilendirme Sorgulama sayfasından lisans bilgilerini inceleyebilirsiniz. Çalışmış olduğumuz STH Firma lisans numarası: 045

 • Üyelikten sonra 30 gün içinde ve 50 SMS altında kullanım yapmış olma durumlarında geçerlidir. Memnun kalmadığınız takdirde ödediğiniz ücretin tamamı tarafınıza iade edilir. Kullandığınız kredinin ücreti kesilmez.

 • Hangi SMS paketini alacağınıza karar verdikten sonra panelinizde bulunan SMS Paketleri menüsünden paket talebinde bulunabilirsiniz ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. SMS paketi talebinizin ardından anında yüklenecektir. Faturanız hazırlandıktan sonra ödemeyi yine panelde yayınlanan banka hesap numaralarımızdan birine yapmanız gerekmektedir.

 • Ödemenizi İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Finansbank veya PTT Posta Çeki hesaplarımıza havale/eft ile ya da panelinizden Kredi Kartınız ile yapabilirsiniz. Ödemelerinizde açıklama kısmına Müşteri Numaranızı belirtmeyi unutmayınız.Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra paneldeki Ödeme İşlemleri menüsünden "Ödeme Bildirimi" yapabilir, bize telefon veya mail ile (destek@zorlusms.com) ödemeyi gerçekleştirdiğinizi bildirebilirsiniz. Hesap Numaralarımızı "Üye Girişi" yaptıktan sonra görebilirsiniz.

 • Evet, üyelikten sonra sistemi test başlığıyla kullanabilirsiniz. Kurumsal adınızla gönderim yapabilmek için gerekli evrakları mail veya Whatsapp ile göndermeniz yeterlidir. Gerekli evrakları müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

 • Evet. Öncelikle aktivasyonu hızlandırmak adına elektronik ortamda yani Whatsapp veya Email ile evrakların fotoğrafını veya taratılmış nüshasını kabul ediyoruz. Hesap onaylandıktan sonra tarafınıza gönderilen kargo kodu ile evrakların aslını 7 iş günü içerisinde firmamıza göndermeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde SMS gönderimlerinde herhangi bir kısıtlama yapılmamakta olup, evrakların belirtilen süre içerisinde gelmemesi halinde hesabınız geçici askıya alınmaktadır.

 • Evet. Tüm operatörlere SMS gönderebilirsiniz. Sistem bu konuda herhangi bir ayrım yapmaz. Gönderilen her SMS 1 kredidir.

 • Standart gönderimlerde 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 160 karakterden fazla yapılan gönderimlerde; 2. mesaj 161-306 karakter arasıdır. 3. mesaj 307-459 karakter arasıdır. 4. mesaj 460-612 karakter arasıdır.

  Türkçe karakterli gönderimlerde 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 155 karakterden fazla yapılan gönderimlerde; 2. mesaj 156-293 karakter arasıdır. 3. mesaj 294-440 karakter arasıdır. 4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.

  Ayrıca; ş,ğ,ı,ü,ö gibi türkçe karakterler 2 karakter sayılmaktadır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dahil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır. Sistemimizde mesaj gönderim kutusunun altında mesaj uzunluğunu gösteren sayaç vardır, buradan kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

  ÖNEMLİ! 12/12/2016 tarihli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından uygulamaya konulan Zorunlu Operatör Kodu Düzenlemesi kapsamında, gönderilen her mesajın sonuna otomatik olarak B045 kodu yerleştirilmektedir. Mesajdan sonra eklenen boşluk ve bu kod toplamda 5 karakter sayılmakta ve mesaj sayacına eklenmektedir. Ayrıca siz kullanıcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

 • Hayır. Sadece iletilen mesajlar kredinizden düşer. Gönderilemeyen mesajlara ait kredi toplamı aynı günün sonunda hesabınıza geri aktarılır. İletilmeyenleri ve iade edilenleri SMS Raporları menüsü altından inceleyebilirsiniz.

 • Hayır, program veya herhangi bir yazılım kurulumu gerektirmez. Bu sayede sadece programın kurulu olduğu bilgisayarı kullanmak zorunda kalmazsınız. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan veya mobil cihazdan anında SMS gönderebilirsiniz.

 • Evet. kapsamlı api servisimiz ile dilediğiniz yazılıma entegre olarak gönderim yapabilirsiniz. Kullanım detayları için teknik birim size yardımcı olacaktır.

 • Evet. Telefon numaralarına direkt olarak SMS gönderebilirsiniz. Enter ile alt alta yazarak ya da listeyi kopyalayıp panele yapıştırarak anında onbinlerce telefon numarasına SMS gönderebilirsiniz. Ya da elinizde bulunan Excel listesinden direkt numaraları kopyalayıp sistemde ilgili alana yapıştırabilir ve hızlıca SMS gönderebilirsiniz.ZorluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı
Ara