0(212)-909-2884 Giriş Yap
İlk Sms ve Günümüze Kadar Gelişimi

İlk Sms ve Günümüze Kadar Gelişimi

İlk SMS (Short Message Service) yani türkçesi "kısa mesaj" 1992’ de gönderilmekle beraber iletişimde yeni bir çığır açmış ve bu gelişim halen de devam etmektedir.

SMS, ilk 10 sene içerisinde mobil kullanıcılarının %82’sinin uygulamasını tercih ettiğini ve 2012 yılına kadar geçen 20 yıllık süreçte dünyada 9,8 trilyon SMS gönderildiğini tespit etmiştir.

Gelişmekte olan dünyada her şey gibi haberleşme yöntemlerimizde yön değiştirmektedir. Eskiden iletişim araçları değişirken günümüzde programlama dilleri ve donanım mimarisi ile geliştirilen platformlar sağladığı avantajlara, kullanım kolaylığına ve popülaritesine göre tercih edilmektedir.

SMS’ i tercihlerde ilk sıraya taşıyan en büyük etken hızlı erişimi ve kolay kullanımı sayesinde az bütçe ile yüksek kazanç sağlıyor olmasıdır. Okuma ve geri dönüş oranları analiz edildiğinde SMS’in Emailden 8 kat daha çok tercih edidiği saptanmıştır.

SMS’in hem alıcı hem de gönderici için getirisi çok fazladır. Bunlar ise erişimi evrensel olup, indirme gereksinimi duymadan herkese ulaşmayı mümkün kılan her iletişim aracında mevcut olan bir platformdur.

Bir diğer avantajı ise gelgitli internet bağlantısına maruz kalmadan direkt olarak kişiye özgü geliştirilen 2 yönlü iletişim aracı olmasıdır.

Yüz yüze iletişim imkanı varken SMS ‘in tercih edilmeyeceği tamımıyla bir yanılgıdır çünkü SMS,kurumsal sektörde müşteri ile iletişimi erişilebilir ve güvenilir kılan işlevselliğe sahip olmakla sık tercih edilen bir platformdur.

Finans, perakende, oto pazarlama, turizm, eğitim, sağlık, sanat, konaklama sektörleri ve spor endüstirisi gibi birçok alanda tercih edilerek mobil mesajlaşma değer kazanmaya devam etmektedir.

PEKİ MOBİL MESAJLAŞMAYA VE TOPLU SMS PAKETLERİNE HANGİ DURUMLARDA İHTİYAÇ DUYULUR?

- Randevu hatırlatıcıları,

- Oryantasyon mesajları,

- Promosyonlar,

- İndirimler,

- Hizmet teklifleri,

- Talep üzerine geliştirilmiş geri bildirimler,

- Ödeme onayları,

- Sağlık ve güvenlik bildirimleri

gibi bildirimleri Toplu SMS Paketleri ile doğru kitlenin doğru zamanda bildirim almasını sağlayarak olumsuzlukların önüne geçebilir ve bu malumatlar ile memnuniyeti üst düzeye taşıyabilirsiniz.ZorluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı Formu
İş Ortaklığı
Ara